Echipa clinicii, Wunschkind Klinik Dr. Brunbauer, 1010 Viena
WUNSCHKIND - Klinik Dr. Brunbauer: Klinikteam
WUNSCHKIND - Klinik Dr. Brunbauer: Klinikteam

Echipa noastră de clinică

Wir legen Wert auf ein familiäres Ambiente, damit sich unsere Patienten rundum wohlfühlen können. Auf Ihrem Weg zum Wunschkind begleiten wir sie freundlich, persönlich und einfühlsam.

Wir haben stets ein offenes Ohr und bemühen uns um Ihre Wünsche & Sorgen.
Wir freuen uns, Sie kennen zu lernen!

Dr. Mathias Brunbauer

Director medical | FA pentru ginecologie și obstetrică specialist FIV
m.brunbauer@wunschkind.at

Mai multe informații

Dr. Maria Röthlisberger

Director adjunct al clinicii WUNSCHKIND | FA pentru ginecologie și obstetrică

m.roethlisberger@wunschkind.at

Natascha Brunbauer-Veldhuizen

Administrare
n.brunbauer@wunschkind.at

Mai multe informații

Gerlinde Kurzweil

Asistenta medicală
g.kurzweil@wunschkind.at

 

Anna Wandaller

Asistenta medicală
a.wandaller@wunschkind.at

 

Tamara Haslinger, BSc, MSc

FIV/Laborator

t.haslinger@wunschkind.at

Mai multe informații

Mag. Carina Frank-Stuiber, BSc, MSc

De management al calității | FIV/Laborator
c.frank-stuiber@wunschkind.at

Mai multe informații

Sandra Wegscheider, BSc

IVF-Labor
s.wegscheider@wunschkind.at

Mehr Info

Franziska Weyrer, BSc, MSc

FIV/Laborator
f.weyrer@wunschkind.at

Maria Kokotsaki, MSc

IVF-Labor
m.kokotsaki@wunschkind.at

Mehr Info

Julia Gili

Asistentă medicală

j.gili@wunschkind.at

Mai multe informații

Martina Schedlberger

Asistentă medicală

m.schedlberger@wunschkind.at

Mai multe informații

Veronika Brunner

Asistentă medicală

v.brunner@wunschkind.at

 

Birgit Kerschbaum

Asistentă medicală

b.kerschbaum@wunschkind.at

Suntem aici pentru dvs!

Ore de birou

Luni - Vineri: 08:00 - 16:00
Și în funcție de programările telefonice!

Programări telefonice, zilnic între orele:
08.00 - 16.00 (+43 (0)1 402 53 41)!

Ne cunoașteți!

Aflați despre seriile noastre de informare gratuite!

Următorul eveniment

Nach obenîn sus